Manşetler

Buradasın: Program indir » Araçlar » Ubuntu 10.10 sürümü indir
 

Ubuntu 10.10 sürümü indir

Reklam

Ubuntu 10.10 sürümü indir Ubuntu 10.10 sürümü çıktı! İndirin!
Ubuntu’nun yeni sürümü 10.10 Maverick Meerkat hazır! Yenilikler ve indirme bağlantısı burada…
Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat sürümü sonunda ortaya çıktı. Her Nisan ve Ekim ayında olduğu gibi, yeni Ubuntu sürümü ilginç bir kod ismiyle aramıza katıldı.
10-10-10 Tarihinde saat 10:10′da yayınlanan Ubuntu 10.10 yeni özelliklerle donanmış bir sürüm. Yeni bir typeface font, Latince, Kiril alfabesi ve Yunanca seçenekleri, farklı tarz seçenekleri içeriyor. Gelecek sürümlerde Arapça, İbranice ve Monospace font desteği üzerine çalışılacak.
Yeni bir tasarıma sahip olan bu yeni sürüm gelişmiş bir kurulum sihirbazına da sahip. Uygulamalar, güncellemeler ve sürücüler ile uğraşmak artık çok daha kolay.
Yeni masaüstü ortamı

GNOME masaüstü ortamının 2.32 sürümüne yükseltildiği yeni Ubuntu dconf ve gsettings API’ye sahip.
Evolution 2.30 sürümüne çıkıyor ve oldukça hızlanıyor. F-Spot’un yerini varsayılan fotoğraf yönetici olarak Shotwell alıyor.
Gwibber, Twitter’ın yeni oAuth sistemini kullanmak üzere güncellenmiş. Ses menüsünde müzikçalar yönetim seçenekleri de mevcut.
Ubuntu One büyük bir güncelleme ile sing-up sing-in entegrasyonuna havuşuyor. Nautilus geliştirmeleri ile dosya ayarları ve senkronizasyonu güçlenirken, dosya transfer hızları artıyor, müzik bağlantılarını Ubuntu One Music Store üzerinden paylaşmak mümkün oluyor.
İşte sunduğu diğer özellikler

Yeni Ubuntu’nun netbook sürümünün arayüzü de masaüstü ve sunucu sürümlerinden farklı bir arayüze sahip.
Masaüstü ve netbook sürümünde bulunan yeni bir özellik ise Başlat menüsü altındaki Social oluyor. Buradan bütün hesapları görmek ve güncellemek mümkün oluyor.
Arayüze dönecek olursak, 10.10 sürümü en son KDE ile birlikte geliyor. Workspace ve Applications 4.5.1 sürümüne çıkıyor. Kubuntu ise masaüstü ve netbook dosyalarını tek bir dosyada birleştiriyor, Plasma Desktop ve Plasma Netbook çalışma alanlarını sunuyor.
Sunucu sürümü ise Eucalyptus 2.0 ile birlikte sayısız bug giderme, arttırılmıi istikrar ve daha iyi kullanıcı yönetimine kavuşuyor. Ubuntu 10.10 Server Edition, Amazon EC2 bulut bilgi işlem destekliyor.
32 ve 64 bit sürümleri de hazır olan ücretsiz Ubuntu 10.10′u hemen indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.
Download: Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat
+11 Ekim 2010 Pazartesi, 22:49
CHIP Online Ubuntu 10.10 sürümü indir

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?