Manşetler

Buradasın: Haberler » Güncel » Vahşi Hayvanlar Nelerdir? Yabani Hayvan Çeşitleri Nedir?
 

Vahşi Hayvanlar Nelerdir? Yabani Hayvan Çeşitleri Nedir?

Reklam

Vahşi Hayvanlar Nelerdir? Yabani Hayvan Çeşitleri Nedir?

Vahşi hayvan denildiğinde akıllara yerleşim yerlerinden uzak olan hayvanlar gelmektedir. Evcil olmayan yani evcilleştirilmemiş olan hayvanlar hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Artık günümüzde hayvanlara pek ihtiyaç duymuyoruz. Makine ve teknolojinin gelişmesiyle hayvan gücüne ihtiyaç duymuyoruz. İnsanlar hayvanları evcilleştirmeyi bırakmış tamamen teknolojiye yönelmiştir.

Konuyla ilgili tarihten bir kalıntı bulunmaktadır. Mesele Mısır piramitlerinin  yapıldığı zamanlarda teknoloji ve makineler günümüzdeki kadar gelişmemişti. Bu nedenle hayvan gücünden faydalanmışlardır. Lakin günümüzde hala teknoloji gelişmemiş olsaydı aslanların bile evcilleştirileceği kanıtındayız.

Her geçen zamanda vahşi hayvanların neslinin düştüğü görüyoruz.

Ne yazık ki ciddi bir şekilde düşüşler görüyoruz. Yabani hayvan türleri yok olmak üzere. Bu düşüşün en temel sebebi ise şehirleşmedir. Ormanlık alanların yok edilmesi ile ilgili bir durumdur.

Uzmanlar konu ile ilgili 100 yıl içerisinde ortalama 50 tür hayvan cissinin tariha karışacağını yani soylarının tükeneceği konusunda hemfikir. Aslanlar, kaplanlar, bufalolar, zebralar, çakallar, kurtlar, kunduzlar, ayılar, yılanlar, timsahlar ve sayamadığımız daha birçok tür vahşi hayvanlar sınıfında yer almaktadır. Sizde bizlere Vahşi hayvanlar nelerdir ve yabani hayvan çeşitleri nedir konusu hakkındaki görüşleriniz için yorum yapabilirsiniz.

1. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Vahşi Hayvanlar Nelerdir? Yabani Hayvan Çeşitleri Nedir?

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?