Manşetler

Buradasın: Program indir » Ses Araçları » VLC Media Player indir
 

VLC Media Player indir

Reklam

VLC Media Player indir

Tüm biçimlerdeki video veya müzik dosyaları icra istiyorsanız, muhtemelen aradığınız şey VLC ortam yürütücüsü.

 
Diğer ortam yürütücüler sık ​​rastlanmayan dosya biçimlerini kodek yükledikten sonra icra veya hiç yürütmezken, VLC ortam yürütücüsü MPEG dosyalarından FLV ve RMBV dosyalarına kadar tonlarca dosya biçimini yürütebiliyor. Version 2 de, 10 bit kod desteği ve H.264, MPEG-4/Xvid ve WebM. için çoklu iş parçacıklı şifre çözme gibi önemli eklemeler içerir.
 
Faydalı bir özelliği de, tamamlanmamış video dosyası bölümlerini oynatabildiğini, VLC ortam yürütücüsünü indirmekte olduğunuz dosyaların önizleme yaparken kullanmak. Ancak VLC ortam yürütücüsü sadece video oynatmak için değil. Channels.com gibi video kanalı akış hizmetleri de olağanüstü bir entegrasyon sunar ve ESPN, Reuters ve National Geographic gibi kanallara girmeye sağlıyor. Bundan sonra Channels.com VLC ortam yürütücüsü oynatma listenizde görüntülenir. Farklı mevcut kanalları görmek için bağlantıya tıklayın. İstediğiniz kategoride bastığınızda, tüm mevcut kanalların açılan listesi VLC ortam yürütücüsünde gösterilecek. İzlemek istediğiniz kanala basarsanız akış hemen başlar.
 
VLC ortam yürütücüsü ayrıca harika bir kısayol desteğine sahip ve kısa yolları öğrenmek için zaman ayırırsanız, onu fare dokunmadan kontrol edebilirsiniz. Uygulamayla DVD veya video dosyaları izliyorsanız, bu sorun olmaz. 
VLC ortam yürütücüsünün kullanımı iTunes kadar kolay olmasa da, dosya biçimleri açısından ondan çok daha esnek bir yürütücü. VLC'yi dosyalarınızı dönüştürmek için bile kullanabilir ve sayısız dosya biçimiyle fiziksel ortam icra ek olarak, çok sayıda akış protokolü ve TV yakalama kartı da desteklenmektedir.VLC ortam yürütücüsü video dosyalarına altyazı eklemeyi de kolaylaştırıyor; SRT dosyasını videonuzu olduğu klasöre ek altyazıyla birlikte çalışıyor.
 
Son olarak versiyonu 2'de, halen tam işlevsel olmasına rağmen arayüz de bir parça geliştirilmiş. Ancak VLC ortam yürütücüsünün görünümünü değiştirmek için dış görüntüler indirebiliyorsunuz. Tercih menüsü kapsamlı ama yorucu değil ve çok geniş online belgeler mevcuttur.
VLC Media Player indir

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular