Manşetler

Buradasın: Bayanlara Özel » Moda » Vücuda Göre Gelinlik Modelleri ve Gelinlik Seçimi
 

Vücuda Göre Gelinlik Modelleri ve Gelinlik Seçimi

Reklam

Vücuda Göre Gelinlik Modelleri ve Gelinlik Seçimi

Evlenme aşamasında olan bayanlar, evlenmeden önce bir çok konu gelinleri telaşlandırır. Bu telaşların en büyüğü ise gelinlik modelleridir, bayanlar vücut tipine göre tam bir gelinlik olmasını isterler. 

Bu yazımızda da gelinlik seçimi yapamayan bayanlar için yardımcı olacak bir çok konuyu paylaşacağız. Habertürk yazarı Meltem Öksüm'ün hazırldığı Vücut tipine göre gelinlik önerileri yazısını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Kısa boylular için gelinlik modeli nasıl olmalı;

Kısa boylu gelinlerde tek parça modeller tercih edilmelidir. Yukarı kısımda yoğunlaşan ve aşağıya doğru inen işlemeler sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir. Bedeniniz 36*38 i aşmıyorsa, damat adayı ile boy farkınız az ise bazı kabarık modelleri de tercih edebileceğinizi müjdeliyoruz. Ayrıca V yakalı modeller de çok hoş olacaktır. Saç modeli olarak ise topuz yaptırarak boyunuzu olduğundan daha uzun gösterebilirsiniz.
İri göğüslülere;

İri göğüslüler için gelinlik modeli;

Etek- üst gelinlikleri tercih etmelisiniz. Üstteki bölümde muhakkak askılı model kullanılmalı, eteklerde ise çanak modeli seçilmelidir. Dekolte ve straplez gelinlikler sizin için uygun olmayabilir. Üst kısmı işli, çiçekli modeller sizin için daha uygun olacaktır. Unutmayın iyi bir iç çamaşır yardımı ile ideal görüntüye kavuşabilirsiniz.

Zayıf ve uzun boylular için gelinlik modeli;

Zayıf ve uzun boylu iseniz istediğiniz her tür modeli seçebilme şansınız oluyor. Seçiminizde ise belirleyici faktör ruh ve hayat tarzınızın öncelikleri olmalıdır. Özellikle kabarık tüllü modeller ile prenses görünümünü yakalayabilirsiniz. İki parçalı modeller sizin için idealc

Kalın kollular için gelinlik modeli;

Uzun kollu veya straplez düz ve taşlı bir beden üstüne, kalın desenli bir dantelden uzun duvak hoş olabilir.

Kalın belliler için gelinlik modeli;

Tek parçalı gelinlikler veya etek üst olup balenli ve korsajlı uzun gelinlikler tercih edilmelidir.

Çok kilolular için gelinlik modeli;

Tek parçalı ve robadan şifonlar kullanılarak beden ölçüleri kaybedilebilir, kollarda da uzantılar kullanılarak dikkatin farklı bir yere çekilmesi sağlanabilir. Göğüs altından başlayan drapelerle daha ince bir görünüm elde edebilirsiniz. Tek parça gelinlikler sizin için idealdir. Gelinliğinizin süslemelerinde ise daha sade ve küçük objeler kullanarak zarifliği yakalayabilirsiniz.

Gelinlikte takı ihtişamı

Gelinliğinizin ihtişamını tamamlayan mücevherlerinize karar verirken gelinliğinizin modelini ve yaka şeklini dikkate almalısınız. Kullandığınız takılar gelinliğinizin ihtişamını gölgelememeli, bütünlüğü sağlayıcı olmalıdır. Örneğin beden işlemesinde taş tercih ediliyorsa, gelinliğinize ve size uygun zarif bir pırlanta kolye ve küpeler hoş görünecektir. Özellikle V yaka gelinliklerde dekolteyi pırlantalı bir kolye ile tamamlamak hoş olacaktır. İncinin romantizm etkisi ve zarafeti vazgeçilmezdir.

Gelinliğinizi nasıl saklamalısınız?

Düğün sonrasında gelinliğinizi güvendiğiniz bir kuru temizleme firmasına vermelisiniz. Temizlenen gelinliğinizi ters çevirerek kendi özel saklama kılıfında saklayabilirsiniz. Mümkünse saklama kılıfının kumaştan olmasına dikkat ediniz. Naylon veya farklı bir materyal gelinliğinizin hava almasını engelleyerek sararmasına neden olabilir.

Keyifli seçimler… Hiç şüphe yok; hayaller gerçeğe dönüşüyor.

1. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Vücuda Göre Gelinlik Modelleri ve Gelinlik Seçimi

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?