Manşetler

Buradasın: Yemek Tarifleri » Tatlı Tarifleri » Waffle Nasıl Yapılır? Tarifi
 

Waffle Nasıl Yapılır? Tarifi

Reklam

Waffle Nasıl Yapılır? Tarifi

Waffle son zamanlarda ülkemizde de tüketilmeye başlanan dünyaca ünlü bir lezzet. Belçika mutfağının bir ürünü olan waffle dünyanın birçok ülkesinde büyük bir keyifle tüketilmekte ve tavsiye edilmektedir. Bu lezzetin ülkemizde taşınmasıyla İstanbul başta olmak üzere çeşitli yerde kendimize has waffle bulmak mümkündür. Waffle nasıl yapılır sorusu da böyle bir lezzeti tatmak isteyenler tarafından çok sık bir biçimde sorulmaktadır. Waffle genellikle bunun üzerine satış yapan yerlerde yenildiği gibi evde de yapılması mümkündür. Şimdi Waffle nasıl yapılır sorusuna cevap bulalım.

Waffle nasıl yapılır şeklinde bir soru bu lezzeti tadanların sürekli olarak cevap aradığı bir durumdur. Waffle yapmak için elimizde bir takım malzemelerin olması gerekir, temel malzemeleri şu şekilde sıralayabiliriz; 1 paket vanilya, 1 paket kabartma tozu, 2 yumurta, 2 yemek kaşığı şeker, tereyağı, 1 paket un, 1 ölçek tuz, 1 su bardağı süt. Waffle nasıl yapılır sorusuna yukarıdaki malzemeleri hazırlayarak başlayın. Waffle nasıl yapılır tarifi içerisine muz, çilek, vanilya ve buna benzer birçok farklı lezzeti de eklemeniz mümkündür. Waffle hamuru genellikle makinede yapıldığı gibi ev ortamında tava kullanılarak da yapılabilmektedir.

Waffle nasıl yapılır konusunda yapılması gereken temel nokta yukarıda saydığımız malzemelerin uygun oranda karıştırılması ve elde edilen hamurun tava, tost makinesi veya waffle makinesi aracılığı ile pişirilmesidir.
İnternette yapılan aramalarda en çok Waffle nasıl yapılır sorusuna cevap arandığı görülmektedir. Waffle nasıl yapılır şeklindeki soruya farklı cevaplar verilebildiği gibi ev ortamında yukarıdaki malzemelerin hazırlanması ile yapılmaktadır. Waffle zengin besin içeriği ve nefis görünümü ile hem ülkemizde hem dünyanın birçok yerinde oldukça sık bir şekilde tüketilmektedir. Waffle nasıl yapılır sorusuna cevap arayarak waffle yapabilmeniz mümkündür.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?