Manşetler

Buradasın: Faydalı linkler » Genel Bilgiler » Windows 8 Güvenli Mod Açma
 

Windows 8 Güvenli Mod Açma

Reklam

Windows 8 Güvenli Mod Açma

Bilgisayarımıza bulaşan virüs veya zararlı yazılımları temizleyebilmek için veya başka ayarlar yapmak için çoğu zaman bilgisayarımızı güvenli mod'da açmamız gerekmektedir. Windows 8 işletim sisteminde de bilgisayar açılırken F8 tuşuna bastığınız da karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi güvenlik mod seçeneği gelecektir.

Aşağıdaki resimde gördüğünüz Safe Mode With Networking Bilgisayarı güvenli mod'da çalıştır anlamına gelmektedir. Eğer sizin işletim sisteminiz Türkçe ise Güvenli Mod'da çalıştır gibi bir seçenek olacaktır.


Windows 8'de Güvenli mod normalden biraz daha farklı oluyor, bu nedenle işlem yapabilmek için arama ekranında gelişmiş kelimesi yazarak ayarlar kategorisini arıyoruz.


Açılan ekranda Gelişmiş başlangıç adında bir başlık var. Hemen altında gördüğünüz Şimdi yeniden başlat butonuna tıklıyoruz. Buradan başlatma seçeneğini belirleyeceğiniz mavi bir ekran gelcektir.Ortada bulunan ve ikonunda gereçler olan Sorun gider seçeneğine, oradan da Gelişmiş başlangıç seçeneğine tıklıyoruz.Son admda hangi güvenli mod seçeneği ile başlatılması gerektiğini seçiyoruz.4 tuşuyla Güvenli Mod’u,
5 tuşuyla Ağ desteği ile Güvenli Mod’u,
6 tuşuyla ilse Komut İstemi ile Güvenli Mod’u başlatıyoruz işlemi bitiyoruz.
 

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?