Manşetler

Buradasın: Program indir » Ses Araçları » Windows Media Player indir
 

Windows Media Player indir

Reklam

Windows Media Player indir

Microsoft, Windows Media Player (WMP) 11 ile iTunes 'egemenliğine karşı gelmeyi hedefliyor. Arayüz güçlendirilmiş, kullanılırlık arttırılmış ve Microsoft bir numaralı medya uygulamasını online mağazalarla bağlantılı ve mobil cihazlarla uyumlu eksiksiz bir multimedya merkezine dönüştürmek için çaba harcamış. Sadece, Windows Media Player 11'in Windows XP ve Vista ile çalışacak şekilde tasarlandığını unutmayın. Uygulama Windows 7'de çalıştırırsanız, lütfen Windows Media Player 12 yorumunu okuyun.

Windows Media Player 11'i başlattığınızda gözünüze çarpan ilk şey, tamamen yenilenmiş arabirimi. Uygulama artık koyu mavi değil siyah ve parlak ve istediğiniz renk tonunu seçerek özelleştirebiliyorsunuz. Windows Media Player sol tarafı kütüphanesidir için aşağı açılır bir bölme şeklinde, ortada listelerinizi görüntüleniyor ve sağ taraf çıkarılabilir ortamdan kopyalayabileceğiniz, çıkarılabilir ortama yazabileceğiniz veya bir mobil cihazla senkronize edebileceğiniz çalma listeleri oluşturmak için kullanılır.

Windows Media Player 10 ile karşılaştırıldığında, Microsoft'un arayüzü basitleştirmek ve düşük açılır menüyü veya sol üstteki hızlı gösterim satırını kullanarak medya listenize daha fazla göz atma seçeneği sunmak için oldukça uğraşmış olduğunu fark ediyoruz. 'Performans' ve 'sonraki' ve 'ileri' tuşları şimdi Arayüzün altında sıralanır ve üzerine geldiğinizde göz alıcı şekilde parlıyorlar. Microsoft nihayet Windows Media Player arayüzüne iyi bir arama fonksiyonu entegre etmeyi başarmış. Bir sanatçı veya şarkının ismini yazarken, uygulama sonuçları ana pencerede getiriyor.

Windows Media Player 11 tüm ortamlarınızı daha erişilebilir ediyor. Müzik parçalarınızdan resimlerinize, film dosyalarınızda TV Kişilere kadar hepsine göz atmak için Ortam Kütüphane düğmesine çift tıklayın. Küçük resim görünümü, resimler ve videolar hızlıca taramak ve albüm resmini ses parçalarına eklemek için büyük bir yol. Kütüphane tuşunun altındaki "Ortam bilgilerini değiştir" seçeneğine basarak, bilgisayarınızı yeni ortam dosyalarını otomatik olarak bulması için tarayabilir. Yürütme listesi oluşturmak için sürükle bırak fonksiyonunu kullanarak yeterli ve ilginç şekilde ses, video ve resimleri de entegre edebiliyorsunuz. Windows Media Player'da çıkarılabilir ortamdan kopyalamak ve çıkarılabilir ortama yazmak da çok basit, ancak ne yazık ki dönüştürme WMA, WAV veya MP3 ile sınırlıdır.

Senkronizasyon umut verici ama halen biraz tereddüt ediyor. Ortam listesi oluşturmak ve senkronize etmek çok kolay olsa da, Windows Media Player arasıra donabiliyor veya yenile düğmesine bassam dahi mobil cihazınızı yüklemeyi başaramayabiliyor. Pocket PC ile test ettiğimizde, cihazı tanıyıp müzik parçalarımızı senkronize etmesi için Windows Media Player 11'i yeniden başlamak zorunda kaldık. Fakat cihaz erişilebilir olduğunda, sol taraftaki menüde de görülür oldu ve cihaz içindeki müzik ve resimlere göz atmak çok kolaylaştı.

Windows Media Player 11, sürümü 10'dan sonra çok büyük bir gelişme sunuyor. Arayüzün hepsi daha şık ve ortam dosyalarınıza göz atmayı kolaylaştırır. Microsoft aynı zamanda çalma listeleri oluşturmak, senkronizasyon, çıkarılabilir ortamdan suretinin ve çıkarılabilir ortama yazmayı basit bir sürükle bırak işleviyle yapabilmenizi sağlıyor. Windows Media Player onlarca online mağazada müziklere bakmanızı sağlıyor ve arayüzünüzü özelleştirmek ve ortamlarınızla olan karşılıklı değiştirmek için sayısız küçük özellik içerir.

Senkronizasyon hala biraz kararsız ve podcast yayını desteğinin olmamasına oldukça üzülüyoruz; yine de Windows Media Player 11, Apple'ın iTunes uygulamasına sağlam bir rakip.

Windows Media Player indir

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?