Manşetler

Buradasın: Sağlık » Beslenme » Yaşa Göre Günlük Meyve Suyu Tüketim Miktarı
 

Yaşa Göre Günlük Meyve Suyu Tüketim Miktarı

Reklam

Yaşa Göre Günlük Meyve Suyu Tüketim Miktarı

Meyveler her zaman sağlığımız için ön plana çıkan besinlerdir ancak meyvelerden oluşturulan içeceklerin tüketilmesi, zamanla bizleri olumsuz etkileyebilir.

Meyve suyu tüketimi
, yaş sınırlarına göre ayrım gösterebilir, çocuğunuz ve yetişkinlerin içecekleri miktarlar, aşağıda yer alan maddelerde gösterilmektedir.

Çocuklarınız için ilk altı ayda meyve suyu verilmemelidir. Sadece kabızlık geçirirlerse, meyve suyunu doktorun belirlediği ölçüye göre vermeniz gerekmektedir.
 

  • 6-12 ay arasında günlük 120 ml bardakla verilmelidir.
  • 1-6 yaş arasında günlük 180 ml ve 180+ ml verilmelidir.
  • 7 yaş ve üzeri durumlarda ise 355 ml ve 355+ ml verilmelidir.


Meyve suları çocukların yaşları için önem taşır. Ancak meyve suların doğal olduğundan emin olmanız, içerisinde katkı maddesinin bulunmadığından dolayı onay almanız gerekmektedir. Tam sağlıklı beslenmek için meyve sularında birçok noktaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Marketlerde satılan meyve sularını kullandığınız zaman yanılma olasılığınız olabilir.

Çünkü farklı markaların ürettiği meyve suları, tüketen kişiye faydadan çok fazla kalori verebilir. Bunun için doğal olarak evde sıktığınız meyve sularını da aynı şekilde yukarıda yer alan maddelere bakarak içmeli, içirmelisiniz. Dikkate alacağınız bu durumdan sonra meyve sularının faydasını göreceksiniz.

Meyve suları meyvelere eşit görülebilir ancak ara sıra meyvenin kendisini de yemek ek vitaminler almanıza olanak sağlayacaktır. Sağlıklı bir yaşam için en küçük noktaya bile dikkat etmeniz gerekebilir. Meyve suları için de bu durum tam anlamıyla söz konusudur.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?