Manşetler

Buradasın: Biyografi » Tiyatro - Oyuncu » Yasemin Allen Kimdir? Biyografisi Ve Resimleri
 

Yasemin Allen Kimdir? Biyografisi Ve Resimleri

Reklam

Yasemin Allen Kimdir? Biyografisi Ve Resimleri

10 Temmuz 1989 yılında İngiltere’de dünyaya gelen başarılı güzel oyuncu Yasemin Kay Allen’i yakından tanıyalım.. Yasemin Kay Allen kimdir, kaç boyundadır, nerelidir? Gelin hepsini birlikte öğrenelim. 

 
Yasemin Allen İngiliz asıllı ama Türk oyuncusudur. Başarılı oyuncunun babası İngiliz, annesi ise Türk’tür. Avustralya’ya 11 yaşında annesiyle birlikte gitti ve oraya yerleşti. Eğitimini tamamladıktan sonra Queensland Universitesinde sinema Televizyon Bursu kazandı.

İlk olarak 2008 yılında L’Oreal şirketinin yeni yüzü oldu. Tekrar Türkiye’de yaşamak isteyen oyuncu kısa zaman içerisinde Türkiye’ye döndü. İlk olarak 2008 yılında Elif dizisinde rol aldı. 2009 yılında ise Kanal D ekranlarında yayınlanan e izlenme rekorları kıran Kavak Yelleri adlı dizide Elena rolünü canlandırdı. Ardından 2010 yılında Yerden Yüksek dizisinde Juliette karakterine can vermiştir.

Onu aslında Mahsun Kırmızıgül’ün yönetmenliği yaptığı Hayat Devam Ediyor dizisinde Pelin rolü ile daha yakından tanıdık. Genç oyuncunun yıldızı da kısa zaman içerisinde parladı. Oyuncunun kısa bir sürede hayran kitlesi ciddi bir oranla arttı. 
 
2013 yılında ise Özgü Namal ve İbrahim Çelikkol’un başrolleri paylaştığı dizi olan Merhamet dizisinde Irmak rolünde oynamaktadır.

Yasemin Allenin Rol Aldığı Diziler;
Elif
Kavak Yelleri
Yerden Yüksek 
Hayat Devam Ediyor
Merhamet
 
1. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Yasemin Allen Kimdir? Biyografisi Ve Resimleri 2. Resmi büyütmek için üzerine tıklaYasemin Allen Kimdir? Biyografisi Ve Resimleri
3. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Yasemin Allen Kimdir? Biyografisi Ve Resimleri 4.Resmi büyütmek için üzerine tıklaYasemin Allen Kimdir? Biyografisi Ve Resimleri
5. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Yasemin Allen Kimdir? Biyografisi Ve Resimleri

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?