Manşetler

Buradasın: Biyografi » Tiyatro - Oyuncu » Yasemin Ergene Kimdir? Resimleri ve Biyografisi
 

Yasemin Ergene Kimdir? Resimleri ve Biyografisi

Reklam

Yasemin Ergene Kimdir? Resimleri ve Biyografisi

Yasemin Ergene, 22 ocak 1985 tarihinde Almanya’nın Hamburg kentinde dünyaya gelmiştir. Türkiye’nin en ünlü bayan aktris ve modellerinden bir tanesidir. Yasemin Ergene, en büyük ünü bir zamanlar efsane dizi halinde bulunan ve Show TV’de yayınlanan Doktorlar dizisinde elde etmiştir.

Şarkıcı Kutsi ile başrollerini paylaştığı diziden sonra kutsi bir daha şarkı söylememiş dizi film sektöründe kariyerine devam etmiştir.
Yasemin Ergene, modellik ve aktris olmasının yanında, dizilerde ve sinema filmlerinde de oynamaya devam etmektedir. Doktorlar dizisinin yanında, Aşk Oyunu adlı dizide de başrol oynamıştır.

İstanbul Bilgi Üniversitesinde Halkla İlişkiler bölümünde 4 yıl eğitim gördükten sonra mezun olan Yasemin Ergene 16 Temmuz 2011’de özellikle erkek hayranlarının pek hoşuna gitmeyen bir iş yaparak İzzet Özilhan’la evlenmiştir.
Yasemin Ergenenin bir tane çocuğu bulunmaktadır ve çocuğunun ismi, Emine Özilhan’dır.

Yasemin Ergene, dizi filmlerin yanında reklamlarda da oynamıştır. Oynadığı sakız ve kadın pedi reklamları da Yasemin Ergene’nin kariyerinde yer almaktadır.
Ergene, 2002 yılında, efsane yeşil çam ismi olan Tarık Akan’ın da rol aldığı ve TRT ekranlarında gösterilen Koçum Benim adlı dizi filmde rol almıştır. Bunun yanında, Türk sinema tarihine altın harflerle ismini yazdıran Yılmaz Erdoğan yapımı, Vizontele Tuuba adlı filmde de rol almıştır. Tüm bunların yanında, 2004 yılında televizyon dizisi olan Çocuğun Var Derdin Var adlı dizide de rol almıştır.
 

1. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Yasemin Ergene Kimdir? Resimleri ve Biyografisi 2. Resmi büyütmek için üzerine tıklaYasemin Ergene Kimdir? Resimleri ve Biyografisi
3. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Yasemin Ergene Kimdir? Resimleri ve Biyografisi 4.Resmi büyütmek için üzerine tıklaYasemin Ergene Kimdir? Resimleri ve Biyografisi
5. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Yasemin Ergene Kimdir? Resimleri ve Biyografisi 6. Resmi büyütmek için üzerine tıklaYasemin Ergene Kimdir? Resimleri ve Biyografisi
7. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Yasemin Ergene Kimdir? Resimleri ve Biyografisi 8.Resmi büyütmek için üzerine tıklaYasemin Ergene Kimdir? Resimleri ve Biyografisi
9. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Yasemin Ergene Kimdir? Resimleri ve Biyografisi

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?