Manşetler

Buradasın: Bayanlara Özel » Aşk » Yeni Evlenen Çiftlerin En Çok Yaptığı Hatalar
 

Yeni Evlenen Çiftlerin En Çok Yaptığı Hatalar

Reklam

Yeni Evlenen Çiftlerin En Çok Yaptığı Hatalar

Bu Yazıda Okuyacaklarınız; Yeni evlenen çiftler neden kavga eder? Evli Çiftlerin sürekli yaptığı hatalar ve nedenleridir.

Yeni evlenen çiftler herşeyin toz pembe olarak devam edeceğini düşünmektedirler. Fakat evlilik hiçte bile hafife alınabilecek bir şey olmadığı gibi beraberinde bir çok sorunu da getirecektir. Her ne kadar sorun olmasını istemesenizde istem dışı oluşacak sorunlar mutlaka olacaktır.

Özellikle evliliğin ilk bir kaç yılı evli çiftler gerekse dış etkenlerden olsun, gerekse iç etkenlerden olsun mutlaka bazı sorunlar oluşacaktır. Evlilikte oluşabilecek sorunlar hakkında neler yapmanızı bilirseniz eğer sorunlarınızı nasıl çözebileceğinizi ve evliliğinizin zarar görmesini, en az zararla kurtulmayı başarabilirsiniz.

İşte Yeni Evlilikte Sorunların Başında Olan Nedenlerden Bazıları:

1. Evlilikte Para Konusu: Evlendikten sonra çoğu çift arkadaşlarını ikinci plana atar. Başarılı evililiklerde arkadaşlarınızı, çevrenizi hayatınızda tutmalısınız. İyilik dolu kalbinizi evlilik adanızda gizlemeyin. Arkadaşlardan uzaklaşma yeni evliyken gelmemelerini istememe (ilk bir ay için olabilir ancak sonrasında davet etmelisiniz), evlilikle ilgili onları zorlama, eşinizin her zaman yanınızda olmasını isteme gibi şekillerde baş gösterir. Arkadaşlarınızın sizden uzaklaşmaması için hep beraber vakit geçirebileceğiniz keyifli ortamlar oluşturun. Sosyalliğinizi yitirmemek için programınız sıkı olsa bile onları evinize davet edin, dışarı çıkın.

2. Kilo Alma Problemi: Yeni evliler balayından sonra azar azar kilo almaya başlar. Bunun üç nedeni olabilir; Kendinize bakmakla ilgili yeterince motive edilmeyişiniz, evde vakit geçirmeyi sevmek, abartılı yemekler yemek, ne yediğinize dikkat edecek ya da jimnastik yapamayacak kadar meşgul olmanız. Evlendiğiniz gibi kalmak için neye dikkat etmelisiniz? Birbirinizin kilo hedeflerine saygı duyarak beslenme ve egzersiz planı yapmanız, kilo almadığınız zaman kendinizi ödüllendirmeniz ya da birbirinizi motive ederek cesaretlendirmeniz yeterli olabilir.

3. Ailelerin Evliliğe Karışması: Çiftlerin yüzde 50′si anne, baba veya kardeşleriyle ilgili evlilik problemleri yaşıyor. Bune neden olan faktörler; ailelerin farklı geleneklere sahip olması, çocuklarını kendi ailelerinden gördükleri gibi sıkı yetiştirmeye ve hayatlarına müdahale etme alışkanlıkları, çocukları yeni evlenen ailelerin duygusal bir geçiş dönemi yaşaması, ailelerin birbirlerine dair düş kırıklığı yaşamaları ve çiftlerin kendilerine yeterince zaman ayıramaması. Bu durumda ne yapmalısınız? Öncelikle yeni kurduğunuz birliktelikle ilgili sınırlarınızı iyi çizin. Yanlış anlaşılmalardan uzak durun, tatil zamanlarınızı önceden programlayın. Eşinizin ailesinin hatalarından ötürü onu suçlamayın. Ailenizle ilgili başkasından duymak istemeyeceklerinizi başkasına söylemeyin. Evliliğinizle ilgili sırlarınızı ailenizle paylaşmayın.

4. Arkadaşların İkinci Planda Kalması: Evlilikte olan hatalardan birisi ise arkadaşlarınızı ikinci plana atmaktır. Mutlu evlilik için arkadaşlarınızı, çevrenizi hayatınızda tutmayı başarmalısınız. İyilik dolu kalbinizi evlilik adanızda gizlememeye çalışın. Arkadaşlardan uzaklaşmak ilk olarak iyi görünse de iyi birşey değildir. Elbette ilk aylar için onları davet etmeyin fakat onları ihmal de etmemelisiniz. Kesinlikle arkadaşlarınızdan uzaklaşmamalısınız. Keyifli vakit geçirebilmek için sosyal hayatını bitirmemek için onlarda dışar çıkın gezin.

5. Tartışmaların Dozu ( Sınırı) : Evlendikten sonra herşeyi yapabileceğinizi ve söyleyebileceğinizi düşünmeyin. Anlaşamadığınız konular her zaman olacaktır ancak bunun ilişkinize zedelemesine izin vermeyin. Nasıl adilce tartışırsınız? Hangi konu hakkında tarışacağınızı belirleyin, konuyu dağıtmayın. Gerçekten sinirlenmeye başladığınızda kalkıp yürüyün, birkaç dakika sakinleştikten sonra devam edin. Daha sonra pişmanlık duyacağınız şeyler düşünmeyin. Yapıcı hareket edin. Herşeyin iyi bir yönü vardır değil mi?

6. Bebek Sahibi Olma İsteği (Bebek Sahibi Olmak): Yeni evliler daha sonraki adım bebek sahibi olma konusunda çok düşündükleri için yaşamlarından zevk almayabilirler. Çoğu çift evlendikten 3 yıl sonra bebek sahibi olmak istiyor. Evliliğin ilk zamanları bebek için erken olabilir. Bu durumda ilişkinize odaklanmalısınız. Birlikte ve aynı evde olmanın keyfini çıkarın. Bebek sahibi olmak için uygun zamanı ortak belirleyin.

 

 

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?