Manşetler

Buradasın: Faydalı linkler » Sınavlar » YGS Mod Medyan Şifrelemesi Nedir? Nasıl Yapılır?
 

YGS Mod Medyan Şifrelemesi Nedir? Nasıl Yapılır?

Reklam

YGS sınavında yapılan cevaplardaki şifrelerle ilgii skandala hergün yenisi ekleniyor.Sınavdan bir kaç gün önce forum sitelerinde ve googlede en çok aranan Mod Medyan nedir peki
Seçenekleri kaydırarak doğru eşleşmeyi bulmaya yarayan yöntem mod medyan sınavdan birkaç gün önce bazı forum sitelerinde gündeme getirilmişti.
RÜYAMDA GÖRDÜM MOD-MEDYAN

25 Martta www.frmtr.comda bir kullanıcı rüyamda gördüm mod-medyan başlığıyla arkadaşlar mod nedir medyan nedir nasıl bulunur diyor. 26 Martta ise www.donanimhaber.comda YGS/LYS-Mod-Medyan başlığı altında bir kullanıcı nedir bu konu diyor. Googleda da mod medyan sınav öncesi en çok aranan terimler arasında.
İşte sınavın şifresi: Mod Medyan
Şifreleme tekniği sınavdan önce öğrenciler arasında paylaşıldı mı Sınav öncesi ilginç detay neydi
Hemen her gün YGSye yönelik çok önemli şifreler bulduğunu ve bunun kesin sonuç verdiğini iddia edenler çıkıyor.
İNSANI ŞOKE EDEN AYRINTILAR
Abbas Güçlünün bu konuyla ilgili yazdığı yazı: Ciddiye alıp incelediğinizde gerçekten de birebir doğru cevap anahtarı ile örtüşen şifreler de var. Ama daha da önemlisi internette günlerdir dolaşan mod medyan yazışmaları insanı şoke etmeye yetiyor da artıyor.
SEÇENEKLERİ BÜYÜKTEN KÜÇÜĞE DOĞRU SIRALAYIN!
İddiaya göre -ki internette bu iddiayı kanıtlayan yüzlerce örnek bulabilirsiniz- mod medyan kavramı bazı yerlerde öğrencilere aşağıdaki şekilde anlatıldı: YGSdeki seçenekleri, büyükten küçüğe doğru sıralayın, üstteki seçenekle hangisi çıkışıyorsa, o mod medyandır.

YGSDE MOD MEDYAN ÇIKACAK HABERİNİZ OLSUN
Aslına bakılırsa mod ve medyan, istatiksel kavramlar. Sözlüklere girildiğinde uzun uzadıya anlatılıyor. Ama öğrencilere anlatımı bu şekildeymiş. Ve sınavdan bir iki gün önce bazı öğrenciler arasında YGSde mod medyan çıkacak haberiniz olsun diye mail trafiği olmuş. Konudan haberdar olanlar mod medyan kavramının ne anlama geldiğini hemen anlamış. Ama bu kavramı ilk kez duyanlar, sınava bir gün kala ders çalışmak olmaz, bırakın o soruyu da cevaplamayalım diye fazla kaale almamışlar.
BAZI KENTLERDE PATLAMA!
Şimdi sanal ortamda dolaşan iddialara bakılırsa, bu konudan haberdar çok kişi olmuş. Ne kadarı doğru, ne kadarı abartı elbette bilmiyoruz. Ama ciddiye alınması gereken bir kavram olduğu kesin. Çünkü yine internet üzerindeki arama kayıtlarına bakıldığında, sınavdan bir iki gün önce bu kelimeleri arayanların sayısında özellikle bazı kentlerde patlama olmuş. Niyedir, nicedir onu biz bilemeyiz
ARAMADA 5 KAT ARTIŞ OLMUŞ!
Google arama trend raporlarında 27 Mart 2011 YGS sınavından önce grafiktede görüldüğü gibi sınav tarihinden önce mod medyan kelimesinin internette aratılmasında 5 katı bir artış olduğu ortaya çıkıyor.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?