Manşetler

Buradasın: Faydalı linkler » Genel Bilgiler » YouTube Video İzleme Geçmişi Silme
 

YouTube Video İzleme Geçmişi Silme

Reklam

YouTube Video İzleme Geçmişi Silme

Bilindiği gibi Youtube Google patentli bir sitedir. Her ikisinin de sahibi aynı şirkettir. Youtube’nin binlerce videosu vardır. Çeşit çeşit kategorileri bulunmaktadır. Video izlerken belli bir yaş sınırı gerektiren videoları üye girişi yaparak izlemeniz mümkün oluyor. Ama eğer bir internet sitesinin yönlendirmesi şeklinde video izliyorsanız. Bu durumdan kurtulabilirsiniz. Youtube sistemi izlediğiniz videoları sistem üzerinden kayıt etmektedir.

Yani sizin hangi gün, hangi saatte, hangi videoyu izlediğiniz sistem üzerinden kayıt edilmektedir. Bu sistem aslında kolaylık getirme amacıyla düşünülmüştür. Başka bir zamanda izlemek isterseniz kolaylık ile ulaşılsın amacı güdülmüştür. Youtube de izlediğiniz video geçmişini silmek isterseniz bunu yapmak mümkündür. Bunu için bir dizi işlem yapmak gerekecektir.

Size bunları resim ile göstereceğiz.


Öncelikle google hesabından kullanıcı adı ve şifremizi girerek üye girişimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından ilk olarak yukarda gösterdiğim sağ üstteki bir numaralı butondan ok işaretine tıklıyoruz. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra iki  numaralı yerde gösterdiğim gibi tüm videoların arşivlendiği kısma gelerek history linkine tıklıyoruz.Şimdiki aşamada yukarda belirttiğim gibi geçmişte izlediğim bütün videoları tarihine ve saatine göre sıralanmış arşivini görmüş olacağım. Daha sonra isteğe göre videoların bir kısmını veya hepsini seçebiliriz. Hepsini seçtikte sonra Clear all viewing history sekmesine tıklayarak bütün videoları arşivden silmiş oluyoruz. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra yine video izleme işlemine devam edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?