Manşetler

Buradasın: Faydalı linkler » Genel Bilgiler » Yurtdışından Getirilen Telefonlara Pasaport Kaydı Nasıl Yapılır?
 

Yurtdışından Getirilen Telefonlara Pasaport Kaydı Nasıl Yapılır?

Reklam

Yurtdışından Getirilen Telefonlara Pasaport Kaydı Nasıl Yapılır?

Merhaba Yurtdışından bir cep telefonu getirdiyseniz ve telefonunuz kapatıldıysa yani kullanıma kapandıysa öncelikle size son bir aya ait bir pasaport gerekecektir. Pasaport sadece imei kaydı için gereklidir. Daha sonra yurtdışından getirmiş olduğunuz cihaz imei numarasıyla birlikte maliyeye giderek yurtdışından getirilen cihazlar için 100 TL'lik vergiyi ödemeniz gerekmektedir. 

Bu ödemeyi de gerçekleştirdikten sonra maliyeden alacağınız makbuz ile birlikte size en yakın Vodafone, Avea veya Turkcell bayisine giderek tabi onlarada bu aşamada yapacakları işlem için ücret ödemeniz gerekmektedir. 10 20 30 TL artık ne kadarsa, ücreti ödeyip evrakları verdiğinizde gerekli işlemi yaparak telefonunuz kullanıma açılacaktır.

Yurtdışından getirilen telefonlar için gerekli evraklar aşağıda madde olarak listelenmiştir.(Mutlaka Okuyun!)

Kayıt için neler gereklidir.
-Son 1 ay içinde giriş yapılan pasaport
-Kimlik
-Maliyeden 100 TL karşılığında alınmış Makbuz
-Herhangibir bir hat ( turkcell,vodafone,avea)

mcks sitesindeki önemli açıklamalar

http://www.mcks.gov.tr

IMEI kaydı için kişiye ait pasaportun son iki yıl içerisinde başka herhangi bir cihaz kaydında kullanılmamış olması ve kişinin son 1 ay içerisinde Türkiye’ye giriş yapmış olması gerekmektedir. Bu yüzden pasaportun üzerinde giriş mührü bulunmasına ve söz konusu mührün okunaklı olmasına dikkat edilmelidir.

Maliyeden parayı yatırdınız önemli bir nokta lütfen imei numarasını birkaç kez kontrol ediniz.

Bu işlemleri bitirdiniz ve imei sorgulama sitesine geldiniz ve kayıt işlemini kontrol etmek istiyorsunuz aşağıdaki ifadeyi güzelce okuyunuz lütfen
Abone kayıt merkezlerince İşlemi tamamlanan cihaz http://www.mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php ” internet adresinde yapılan sorgulamasında “IMEI numarası abone kayıt merkezince geçici olarak kayıt altına alınmış ancak, Kurum tarafından evrakları kontrol aşamasındadır” olarak görünmektedir.

Cihaz kaydı ile sorularınız bu konu altında sorabilirsiniz.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?