Manşetler

Buradasın: Bayanlara Özel » Diyet » Zayıflatan Semizotu Salata Tarifi
 

Zayıflatan Semizotu Salata Tarifi

Reklam

Zayıflatan Semizotu Salata Tarifi
Tabiatta yer alan bitkisel içeriklerin insan sağlığına yararlı olduğu kanıtlanmıştır. Bazılarına dokunulması yasak olsa bile bazıları son derece etkili güçlere sahiptir. Semizotu, yaygın olarak kullanılan, hem salatası hem de yemeği yapılan bir ot cinsidir.

Yoğurtlusu, sulusu son derece lezzetli olan semizotunun zayıflatan salata tarifleri de bulunmaktadır. Bu tarifler sağlıklı biçimde zayıflamanıza yarayacaktır. Uzmanlar tarafından kanıtlanan bir etken, balıkta bulunan Omega 3ün semizotunda da yer aldığıdır. Metabolizmayı hızlandıran semizotu salatasının zayıflatan tariflerinden biri şu şekildedir;

Öncelikle malzemeleri;
  • Bir bağ semizotunun ayıklanmış yaprakları (istenildiği durumda saplarından da konulabilir.)
  • Bir çay bardağı haşlanmış buğday,
  • İki bardak yoğurt (göz kararı da koyabilirsiniz.)
  • İki küp doğranmış salatalık,
  • İki diş dövülmüş sarımsak,
  • Yarım bağ taze nane şeklindedir.
Yapılışı ise şöyledir; Semizotunu güzelce yıkayınız ve küçük parçalar şeklinde ayıklayınız. Bu işlemde bıçak kullanmanız önerilmemektedir. Ayıkladığınız semizotunun içerisine haşlanmış buğdayı, salatalığı, naneyi ve sarımsağı katınız. Uygulama yapacağınız bir kabın içerisinde yoğurdu güzelce çırpınız. Son olarak malzemelerimizi yoğurtla karıştırarak salatayı hazır hale getiriniz. Güzelce karıştığından emin olduktan sonra yemeye başlayabilir, günlük olarak kullanabilirsiniz.
 

Bu tarif dışında birçok semizotu salatası da bulunabilir. Metabolizmanın hızlı olması için uygulanan bu salatayı yedikten sonra güzel bir biçimde her zamanki sporunuzu yaptıktan sonra daha verimli kilo verdiğinizi sizde fark edeceksiniz.  

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?