Manşetler

Buradasın: Videolar » Hayvan Videoları » Zeki Yunusların İnanılmaz Av Tekniği Video İzle (NTV Hayat Belgeseli)
 

Zeki Yunusların İnanılmaz Av Tekniği Video İzle (NTV Hayat Belgeseli)

Reklam

Zeki Yunusların İnanılmaz Av Tekniği Video İzle (NTV Hayat Belgeseli)

Bu ve bunun gibi daha bir çok zeki hayvan yeryüzündeki tek akıllı varlığın insan olmadığını çok iyi kanıtlıyor. Belki bizim kadar zeki değiller ama bizden çeşitli seviyelerde daha az zeki çok sayıda yaratık mevcut. Bu yunuslar hayatta kalab…ilmek için böyle bir teknik geliştirmişler.dünyanın başka yerinde yaşayan yunuslar bu teknikten habersizler. doğal çevre şartları böyle bir yöntemin geliştirilebilmesine olanak sağlamış.

Bizler bu dünyayı babamızın malıymış gibi kullanamayız. Bu dünya insanoğlu çalsın çırpsın diye, bozsun mahvetsin diye hediye edilmemiş. Bizimle birlikte bu dünyayı paylaşan diğer canlıların da farkına varmalı ve onlara gereken saygıyı göstermeliyiz.Nasıl yeri gelince insan çıkıpta bir kere gelicez bu dünyaya diyebiliyorsa, unutmayın ki onlar da bir kere geliyor bu dünyaya ve yaşamak onlarında hakkı. insanlık da tıpkı diğer canlılar gibi bu gezegende yaşayan bir tür. Yani doğanın bir parçası. insanoğlunu doğadan ayrı düşünemeyiz. zaten doğadan kopan insan bunun zararını her türlü görüyor.

Doğanın kanunu gereği insanoğlu canlılığını devam ettirebilmek için diğer canlıları yemek zorunda. Bunda herhangi bir sorun yok, fakat bunu yaparken aşırı israfta bulunmak, diğer canlı türlerinin soyunun tükenmesine neden olmak yada diğer canlılara işkence etmek doğru olmaz.Unutmayınki insan gibi diğer hayvanların bir çoğunun da duyguları var ve onların da canları yanıyor, onlar da acıyı hissediyor. Hem dini açıdan, hem insani hem de ahlaki açıdan bunlar yanlış ve yapılmaması gereken davranışlardır.

Özellikle Anadolu gibi tarihin en eski medeniyetlerine ev sahipliği yapmış bu kültür beşiği topraklarda yaşayan toplumlar olarak doğanın kıymetini bilmeli ve canlılara karşı daha fazla duyarlı olmalıyız. Üstelik bunu yaparken bundan en fazla karlı çıkacak olan da yine bizleriz.

Serdar Aktaş

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?